O nás

Velkoobchod ovoce a zeleniny ZELIK s.r.o.
Hlavní náplní naší práce je rozvoz čerstvého ovoce a zeleniny

Jsme firma působící na trhu poměrně krátce, ale opíráme se o zkušenosti našich zaměstnanců, kteří mají v oboru letitou praxi.

Hlavní náplní naší práce je rozvoz čerstvého ovoce a zeleniny pro restaurace, školní jídelny, školky, nemocnice, výrobny a veškerá ostatní stravovací zařízení.

Mezi naše zákazníky patří i prodejny potravin, které pravidelně zásobujeme naším zbožím. Zboží rozvážíme vlastními vozy po celý týden. Dodávky čerstvého zboží pro naši firmu jsou zajišťovány nejen přímo od velkých producentů ovoce a zeleniny, ale i od drobných pěstitelů – tuzemských farmářů.

Máme vlastní vozový park zajišťující rychlé a flexibilní dodávky až k Vám, a to každý den v týdnu.

 

Certifikace 056/HACCP/2012

Certifikát HACCP


Systém přípravy a distribuce zboží je nastaven tak, aby uspokojil Vaše potřeby v co nejširší míře.

Firma sídlí v novém distribučním skladu v Praze 5 – Slivenci.

 Sklad splňuje přísná hygienická kritéria, o čemž svědčí i udělení certifikace – 056/HACCP/2012.

Dodržování hygienických zásad je kontrolováno pravidelnými audity.

Ke stažení ve formátu *.*PDF Certifikát HACCP

Fotogalerie

Galerie s ID 1 neexistuje!

Novinky a Aktuality
Co se děje ve firmě Zelik s.r.o.

Hokaido

 

 

Svůj název dostala tato dýně podle japonského ostrova Hokkaidó, kde se pěstuje na sopečné půdě. Má mnohem menší velikost než dýně běžně pěstované u nás. Její barva je od sytě žluto-oranžové až po tmavě zelenou, s tvrdou oranžovou dužinou. Má sladkou chuť a řadu vitaminů a minerálů. Mezi hlavní patří vitaminy skupiny B, vitamin C, E a betakaroten. Betakaroten je pro nás nepostradatelný, protože je součástí zrakového pigmentu, zlepšuje vidění za šera a je prevencí šerosleposti. Je důležitý pro správný vývoj buněk sliznic a kostí, zneškodňuje nebezpečné volné radikály. Je důležitý pro zdravý vzhled pokožky a správnou činnost pohlavních žláz, zpomaluje proces stárnutí. Vitaminy skupiny B mají velmi příznivý vliv na afty, ekzémy, padání vlasů a únavu. Jsou lékem na hlísty a roupy, pánům pomáhají při potížích s prostatou. Vitamin C je silný antioxidant, posiluje imunitní systém a obranyschopnost, má protizánětlivé účinky, stimuluje tvorbu pojivových tkání, kostí a zubů. 

Z minerálních látek je v dýni hokaido obsažen hlavně draslík, který stojí za správnou funkcí kardiovaskulárního a nervového systému, hořčík, jež chrání tělo před stresem, zlepšuje usínání a je cenný pro stavbu nervových buněk. Nechybí zde ani železo, které je nedílnou součástí červených krvinek, hraje velkou roli v našem imunitním systému a je přínosem pro svalovou soustavu.

Velmi cenná jsou také dýňová semínka, proto je po vydlabání dužniny nevyhazujte, ale zkonzumuje je (nejprve je oloupejte). Obsahují velké množství minerálů včetně fosforu, hořčíku, manganu, železa a mědi. Chrání nás před osteoporózou, artritidou, ledvinovým kameny, zlepšují spánek a depresivní stavy. Obsahují také kvalitní bílkovinu. 

Dýně hokaido mají slupku, která velmi snadno při vaření změkne, proto se nemusí loupat. Dýně snese velmi dlouhé uskladňování, pokud je držíte na chladných a suchých místech, může vydržet až do jarních měsíců.

 

K článku nejsou zatím žádné komentáře!

Přidání komentářeBold text Italics Link    :-) ;-) 8-) :-D :-P :-O :-( :-/ ;,( ]:-D :-[

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslici jedna:

Co o nás říkají

picture "Jsem pravidelným odběratelem čerstvé zeleniny do své provozovny a mohu jenom doporučit."

od: Pavla Veselá, Praha

O nás

Hlavní náplní naší práce je rozvoz čerstvého ovoce a zeleniny pro restaurace, školní jídelny, školky, nemocnice, výrobny a veškerá ostatní stravovací zařízení.